PastryLab
Blog

Dlaczego trzeba mrozić torty musowe?

Przydatne info Technologia Blog
Każdy jeden tort musowy musi być zamrożony, ponieważ jest to kluczowy krok w technologii jego przygotowania. Dzieje się to w każdej cukierni, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w Krakowie, Paryżu, czy też Dubaju.

Nie wiąże się to z tym, że tort na zamówienie będzie nieświeży, i nie ma żadnego negatywnego wpływu na smak, ponieważ właśnie z myślą o mrożeniu powstają przepisy na torty, monoporcje i inne desery musowe.

Taki tort musi być zamrożony, inaczej nie da się go wyciągnąć z foremki i pokryć glazurą lub zamszem czekoladowym. Nie dało by się zrobić równych warstw z konfitury oraz innych nadzień - wszystko by się po prostu zmieszało w nieestetyczną masę.

Zwykle zaczynam tydzień od pieczenia biszkoptów oraz zrobienia nadzień, które następnie mrożę w zamrażarce szokowej. Dopiero później zabieram się za przygotowanie Waszych ulubionych owocowych, śmietankowych oraz czekoladowych musów, używając do tego najlepszych belgijskich czekolad, puree owocowych i innych naturalnych składników.

Po minimum nocy w zamrażarce wyciągam tort i polewam go glazurą lustrzaną lub pokrywam zamszem czekoladowym.

Torcik potrzebuje ok. 3-5 godzin na rozmrożenie w lodówce i jest jak najbardziej świeży. Ponieważ mus zawiera śmietankę, mascarpone i inne szybko psujące się składniki, jego data ważności według przepisów wynosi 72 godziny od rozmrożenia.