PastryLab
Blog

Tort dla dzieci

Przydatne info Blog
Często zadajecie pytanie, jaki tort można zamówić, by smakował dzieciom. Oto moja odpowiedz :)
To jest moja córka Wiktoria. Dla niej istnieje tylko 1 rodzaj tortów: czekoladowy bez owoców/orzechów. Toleruje też karmel.
Na przyjęciach jedzenie ją nie interesuje: liczy się tylko zabawa, nie słodyczy.
Figurki z masy cukrowej są mile widziane, chociaż osobiście uważam, że figurki powinny służyć wyłącznie jako dekoracja. Tak, są one jadalne, ale po pierwsze dużo zdrowszym rozwiązaniem będzie kawałek tortu, niż barwiona masa cukrowa. Ale ja jej tego nie zakazuję na urodzinach: sami też nie raz pozwalamy sobie na chwile słabości :)
Piszę o tym, bo każde dziecko jest inne, jak my wszyscy. Nie mogę wiedzieć, jaki tort posmakuje, nie mogę zagwarantować, że dziecko nie będzie wolało się bawić w sali zabaw i tort nie pozostanie na talerzu nietknięty.
Oczywiście, mogę doradzić, możemy wybrać inne nadzienia (lub zmodyfikować te istniejące) oraz bardziej znajome, codzienne smaki (jak czekolada, śmietanka oraz truskawki), ale na końcu i tak rodzic wie najlepiej, co lubi jego dziecko, jakie owoce zje z wielką chęcią lub czy całkowicie z nich zrezygnuje. ☺️
Nie zawsze, ale często mogę dopasować tort pod kątem alergii pokarmowych (bez glutenu lub jaj, orzechów, czasem bez produktów mlecznych). Natomiast cena za taki tort może być nieco wyższa (zwłaszcza w przypadku produktów bezmlecznych).
Polecam liczyć nawet 100-120 gr./os. dla najmłodszych dzieci oraz 120-200 gr dla większych oraz osób dorosłych.
Małe dzieci uwielbiają figurki z masy cukrowej, wydrukowane jadalne obrazki, pierniczki i inne atrakcyjne dekoracje.
Zwykle na przyjęciu pojawia się jeden rodzic dziecka (co zawsze można zaznaczyć w zaproszeniu). Wiedza ta ułatwi dopasowanie wagi toru do ilości osób na przyjęciu.

Zdjęcie od fotorgafa urodzinowego w Krakowie